Transport drogowy – najlepsza forma spedycji?

Lądowy przewóz towarów samochodami ciężarowymi jest główną formą spedycji, która obejmuje zarówno transport międzynarodowy, jak i lokalny. Co decyduje o popularności tej metody wysyłania ładunków i czy rzeczywiście jest ona najlepsza? Poniżej odpowiadamy na to pytanie. Przeczytaj artykuł i dowiedz się już teraz!

Dominujący transport ciężarowy

Jak pokazują statystyki, których tematem jest spedycja, zarówno w Unii Europejskiej, jak i w Polsce transport ciężarowy zdecydowanie wyprzedza wszelkie inne formy dostarczania towarów. Firmy znad Wisły każdego roku przewożą ponad 2000 mln ton różnego rodzaju ładunków, a wartość ta rośnie od lat. O szybkim rozwoju rodzimej branży transportu ciężarowego w wymiarze międzynarodowym najlepiej świadczy fakt, że w 2017 r. polscy przewoźnicy dostarczyli najwięcej towarów spośród wszystkich krajów Unii Europejskiej, wyprzedzając tym samym Niemcy.

Zalety transportu ciężarowego

Co decyduje o popularności tej formy transportu? Oto najważniejsze aspekty.

Infrastruktura

Jednym z czynników, które wpływają na jego dominującą rolę, jest wysoko rozwinięta infrastruktura drogowa w Europie. Możliwość dojazdu pojazdem dosłownie do każdego miejsca na lądzie sprawia, że transport ciężarowy staje się naturalnym i oczywistym wyborem zarówno na krótkich, jak i długich dystansach.

Niskie koszty

Choć koszty paliwa, opłat eksploatacyjnych i wydatki związane z podróżami są nie do uniknięcia, to i tak w zestawieniu z transportem morskim, kolejowym czy lotniczym ciężarowy jest tani. Ma to związek z dużą dostępnością, która polega na możliwości skorzystania z tej formy przewozu na terenie całej Europy. W każdym większym mieście działają firmy transportowe oferujące m.in. spedycję ciężarową.

Elastyczność

Szeroka oferta firm z branży pozwala na wynajęcie całej powierzchni pojazdu, jak i nadanie mniejszych przesyłek. Uniwersalność transportu ciężarowego polega także na możliwości obsługi dowolnych ładunków, nawet tych najbardziej nietypowych. W praktyce korzystają z niego wszystkie branże, co umożliwia dostępność użytkowych pojazdów specjalistycznych.

Krótki czas dostaw

Zarówno transport międzynarodowy, jak i lokalny za pomocą ciężarówek jest wybierany ze względu na relatywnie krótki czas obsługi. Załadowanie i rozładowanie pojazdu przebiega szybko, a sama podróż trwa maksymalnie kilka dni. Istotna jest też ograniczona liczba formalności, szczególnie w przypadku transportu międzynarodowego na terenie Unii Europejskiej.

Wybór firmy transportowej

Jeżeli chcesz skorzystać z ciężarowego przewozu towarów, nawiąż współpracę z profesjonalną i doświadczoną firmą spedycyjną. Takim przedsiębiorstwem jest Important Cargo Traffic. Szeroka oferta, kompleksowość usług i obsługa dowolnych kierunków przekładają się na duże zainteresowanie ze strony klientów, którzy polecają tę firmę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *