Dodatek do oleju silnikowego i jego niezwykłe działanie

Czasy, w których kierowcy mogli się głowić jedynie nad wyborem oleju silnikowego, minęły bezpowrotnie. Dzisiaj klienci sklepów motoryzacyjnych mają do wyboru całe spektrum różnego rodzaju dodatków do oleju, uszlachetniaczy paliwa, czy preparatów do skrzyni biegów. Na czym polega działanie takich produktów i czy ich stosowanie przynosi wymierne korzyści? Spróbujmy odpowiedzieć na te pytania, poprzez analizę jednego z najpopularniejszych produktów, czyli dodatku do oleju silnikowego.

Dodatek do oleju silnikowego, czyli innowacyjna technologia

Części silnika ulegają różnego rodzaju mikrouszkodzeniom na skutek działania sił tarcia. Jest to normalny proces, ponieważ podczas pracy struktura metalu zużywa się, nawet przy stosowaniu odpowiedniego oleju. Dodatek do oleju silnikowego jest w stanie zregenerować wyeksploatowane obszary i przywrócić ich pierwotną postać. Takie osiągnięcie jest możliwe dzięki wykorzystaniu technologii ceramizacji. Polega ona na łączeniu cząsteczek preparatu do regeneracji silnika z cząsteczkami metalu, które są obecne w oleju silnikowym. W efekcie takiej syntezy powstaje niezwykła warstwa regeneracyjno-ochronna, która niweluje wszelkie defekty i mikrouszkodzenia poszczególnych części silnika. Końcowym efektem działania dodatku do oleju jest nie tylko regeneracja silnika, ale także wzmocnienie jego części i uodpornienie ich na dalsze zużycie.

Zużycie paliwa pod kontrolą i inne zalety preparatu

Użytkownicy powinni być świadomi tego, że dodatek do oleju silnikowego nie ogranicza się do regeneracji silnika. Zakres jego działania jest znacznie szerszy i prawdopodobnie znajdą się kierowcy, których właśnie dodatkowe korzyści nakłonią do zakupu. To, co zapewne cieszy najbardziej, to fakt, iż omawiany preparat zmniejsza zużycie paliwa. Oszczędności są szacowane w granicach od 3% do nawet 15%. Dodatek do oleju wycisza i stabilizuje pracę silnika, eliminuje problem „pobierania” oleju silnikowego i poprawia dynamikę pojazdu. Stosowanie dodatku jest wskazane zwłaszcza zimą, ponieważ jego właściwości ułatwiają uruchomienie silnika w niskich temperaturach. Wobec tego w pewnym stopniu może stanowić on alternatywę dla uszlachetniacza do paliwa. Co ciekawe, opisana wcześniej powłoka regeneracyjno-ochronna sprawia, że jazda jest możliwa nawet wtedy, gdy zdarzają się awaryjne wycieki oleju. Można ją kontynuować na odcinku o długości aż 500 km, co może mieć ogromne znaczenie w trakcie dłuższych podróży.

Bezproblemowa regeneracja silnika

Kolejnym atutem produktu jest bardzo prosty sposób użycia. Kierowca powinien jedynie zaaplikować preparat do wlewu oleju silnikowego. Dalsza regeneracja silnika odbywa się samoczynnie, bez kosztów wykonania takiej usługi. Niezbędny jest oczywiście zakup samego produktu, ale wydatek ten nie przekracza kwoty kilkudziesięciu złotych. Proces wytwarzania powłoki ceramiczno-metalowej trwa do chwili przejechania dystansu około 1500 km, a jej działanie jest zapewnione do momentu przejechania 70 000 km. Widać tutaj zatem kolejną ważną korzyść – w czasie regeneracji pojazd nie jest unieruchomiony i użytkownik może bez przeszkód z niego korzystać. Dodatek do oleju silnikowego jest całkowicie bezpieczny dla silnika i nie ma ryzyka powstawania skutków ubocznych. Niezmienne pozostają także parametry używanego oleju, takie jak lepkość oleju czy właściwości smarne.

Preparat dla każdego kierowcy

Regeneracyjne dodatki do oleju to bardzo uniwersalne rozwiązanie. Sprawdzają się w samochodach osobowych, samochodach ciężarowych, motocyklach oraz w maszynach rolniczych. Mogą korzystać z nich użytkownicy silników benzynowych oraz diesla. Preparaty tego typu to skuteczne i stosunkowo tanie rozwiązanie, dzięki któremu można poprawić kondycję i pracę silnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *