Myślisz o leasingu SUV-a? Sprawdź, dlaczego to może być najkorzystniejsza opcja

Leasing samochodu jest naturalnym wyborem dla większości przedsiębiorców, którzy potrzebują auta do firmy. Wyleasingować można nie tylko pojazdy użytkowe, ale również osobowe, w tym reprezentacyjnego SUV-a, który podkreśla prestiż przedsiębiorcy. Jeśli zastanawiasz się nad leasingiem SUV-a, natomiast wciąż masz wątpliwości, to w podjęciu decyzji pomoże Ci nasz artykuł. Omawiamy w nim najważniejsze zalety leasingu.

Leasing pozwala zachować płynność finansową

SUV-y to nie tylko efektowne, wszechstronne i bardzo bezpieczne, ale także kosztowne samochody. Nie każdy przedsiębiorca może lub chce sobie pozwolić na zakup gotówkowy auta z tego segmentu – zwłaszcza klasy premium.

Leasing SUV-a stanowi doskonałą odpowiedź na tego typu dylematy. Ta forma finansowania pozwala z jednej strony użytkować reprezentacyjny samochód, a z drugiej zachować tak potrzebną w każdym biznesie płynność finansową.

Optymalizacja podatkowa

Leasing SUV-a to dobra propozycja dla przedsiębiorców, których biznes generuje spore przychody. W takiej sytuacji rozsądnie jest poszukać kosztów uzyskania przychodu, aby obniżyć swoje zobowiązania podatkowe. Faktura za wpłatę początkową oraz każdą ratę leasingu idealnie się do tego nadaje.

Zwłaszcza, że istnieje możliwości odliczenia 100% kwoty z faktury, włącznie z podatkiem VAT. Szansę na to mają przedsiębiorcy, którzy zadeklarują użytek służbowy wyleasingowanego samochodu.

Uproszczona procedura

Wielu przedsiębiorców, zwłaszcza początkujących, obawia się skomplikowanych i czasochłonnych procedur związanych z udzieleniem leasingu. W rzeczywistości jest to jedna z najbardziej przyjaznych biznesowi form finansowania samochodu.

Uproszczona procedura, z pominięciem badania zdolności kredytowej przedsiębiorcy, pozwala załatwić wszystkie formalności w ciągu kilku dni (szczególnie znajdując egzemplarz dostępny od ręki).

Niewielki wpływ na zdolność kredytową

Leasing samochodowy jest korzystną opcją finansowania w przypadku tych przedsiębiorców, którzy w najbliższej przyszłości planują zaciągnąć kredyt inwestycyjny czy hipoteczny. Zobowiązania leasingowe mają stosunkowo niewielki wpływ na zdolność kredytową.

Elastyczność

Zaletą leasingu jest również to, że przedsiębiorca ma możliwość swobodnego negocjowania warunków umowy. Możesz wybrać takie parametry współpracy z leasingodawcą, które idealnie wpisują się np. w Twój model biznesowy. Przykładowo: jeśli potrzebujesz dużego, jednostkowego kosztu, to ustal z leasingodawcą wysoką wpłatę początkową, co pozwoli znacząco obniżyć miesięczną ratę oraz kwotę wykupu (o ile się na niego zdecydujesz).

Znajdź najlepszą ofertę leasingu SUV-a

Chcesz się przekonać, czy stać Cię na leasing wymarzonego modelu SUV-a? Skorzystaj z platformy iBemo, która daje bezpośredni dostęp do najkorzystniejszych ofert dealerów Grupy Bemo (m.in. Ford, Volvo, Mercedes, Peugeot, Mazda, Hyundai czy Citroen).

Na iBemo szybko porównasz oferty, wyliczysz miesięczną ratę, poznasz wszystkie koszty leasingu i dobierzesz opcje dodatkowe, jak pakiet ubezpieczeń komunikacyjnych czy przedłużona gwarancja. Umowę możesz zawrzeć w 100% online, bez wychodzenia z domu, odbierając samochód w jednym z kilkunastu salonów Grupy Bemo lub życząc sobie dostarczenia auta pod wskazany adres.

Wszystkie SUV-y dostępne w opcji leasingu, w tym egzemplarze gotowe do odbioru, znajdziesz na stronie https://ibemo.pl/samochody-osobowe/crossover-suv.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *