Elektryczna Suzuki Vitara? Jazda testowa przekona Cię do napędu hybrydowego

Wiele osób zadaje sobie pytanie, kiedy na rynku pojawi się elektryczna Suzuki Vitara. Póki co japoński producent nie zdradza żadnych szczegółów na ten temat. Można więc albo cierpliwie czekać na debiut „elektryka”, albo – to lepsza opcja – zainteresować się wariantem hybrydowym. Jeśli chodzi Ci po głowie elektryczna Suzuki Vitara, to jazda testowa wersją Hybrid powinna Cię przekonać do zakupu właśnie tego samochodu.

Nie jest elektryczna, ale Suzuki Vitara Hybrid i tak zasługuje na odbycie jazdy testowej

Suzuki Vitara w wersji hybrydowej jest jednym z najlepiej sprzedających się SUV-ów w Polsce. Nie ma w tym nic dziwnego, zwłaszcza wtedy, gdy weźmiemy pod uwagę podstawowe zalety tego modelu. Vitara budzi szczególnie duże zainteresowanie wśród osób, które od dłuższego czasu rozważają zakup samochodu w 100% elektrycznego, jednak z uwagi na ograniczoną dostępność takich pojazdów, zwłaszcza o sensownej funkcjonalności, w końcu idą w kierunku hybryd.

Suzuki Vitara Hybrid bardzo dobrze wpisuje się w aktualny trend polegający na ograniczaniu negatywnego wpływu ruchu samochodowego na środowisko. Japoński producent zastosował tutaj dobrze już znaną i wysoko ocenianą technologię mild hybrid, czyli tzw. „miękkiej hybrydy”. Na czym to polega?

Pisząc w dużym uproszczeniu: silnik benzynowy (w tym przypadku znakomity 1.4 BOOSTERJET) jest wspierany przez generator elektryczny ISG dodatkową mocą oraz momentem obrotowym w tych najbardziej newralgicznych momentach, czyli podczas ruszania i przyspieszania. W efekcie układ napędowy sprawia wrażenie o wiele dynamiczniejszego, co zachęca kierowcę do delikatnego naciskania pedału gazu.

Wszystko to przekłada się na realne obniżenie zużycia paliwa (Vitara w wersji hybrydowej potrafi się zadowolić 6 litrami benzyny na setkę w ruchu miejskim) oraz ograniczenie emisji szkodliwych spalin. Mamy więc tutaj połączenie zalet napędu elektrycznego i konwencjonalnego.

Funkcjonalność na bardzo wysokim poziomie

Suzuki Vitarę kupuje się po to, aby wykorzystać walory użytkowe tego samochodu – a te są naprawdę nieprzeciętne. Auto imponuje przestronnym wnętrzem, dużą ilością miejsca zwłaszcza na tylnej kanapie oraz dobrą jakością wykończenia. Rodziny zwrócą uwagę na całkiem spory bagażnik, który ma pojemność 375 litrów – to jeden z lepszych wyników w klasie. W dodatku kufer jest ustawny, ma regularny kształt, co ułatwia jego maksymalne wykorzystanie.

Dobry poziom wyposażenia

Sukces sprzedażowy Suzuki Vitary jest efektem bardzo korzystnego wycenienia tego modelu w naszym kraju. W świetnej cenie dostajemy bezawaryjny, nowoczesny, atrakcyjnie prezentujący się samochód z oszczędnym i dynamicznym napędem hybrydowym. Nie można również narzekać na poziom wyposażenia, ponieważ już w podstawowej wersji Comfort otrzymujemy reflektory LED Hi/Low, system wspomagania hamowania Dual Sensor Brake Support, tempomat adaptacyjny czy automatyczną klimatyzację.

Na jazdę testową Suzuki Vitara Hybrid zaprasza autoryzowany dealer japońskiej marki – MM Cars Suzuki w Katowicach, Zabrzu, Lubinie i Warszawie. Już teraz zarezerwuj dla siebie dogodny termin korzystając z dużej dostępności samochodów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *