Czy warto kupić używany samochód w salonie?

Używany samochód można kupić nie tylko odo osoby prywatnej, niemniej w Polsce takie transakcje na wtórnym rynku motoryzacyjnym są najczęstsze. Warto jednak pamiętać o tym, że auta z drugiej ręki są sprzedawane także przez salony. Dlaczego warto postawić właśnie na takie rozwiązanie?

Wyłącznie sprawdzone pojazdy

Jedną z największych korzyści wynikających z zakupu używanych aut w salonach jest to, że takich miejscach sprzedawane są wyłącznie dokładnie sprawdzone pojazdy – zarówno pod kątem prawnym, jak i technicznym. Oczywiście w rachubę musi tu wchodzić wyłącznie doświadczony, cieszący się mocną pozycją na rynku salon Forda lub autoryzowany sprzedawca innej marki motoryzacyjnej.

Bogata i różnorodna oferta

Zróżnicowana oferta pozwalająca znaleźć auto dopasowane do konkretnych potrzeb to ważna cecha, jaką wyróżnia się dobry salon samochodowy. Warszawa to doskonały przykład miasta, gdzie działa sporo takich firm, w związku z czym nabywcy mają duży wybór. Ponadto w jednym salonie można obejrzeć co najmniej kilka używanych samochodów – to oszczędność czasu, a nierzadko też i pieniędzy. Bardzo często w najlepszych salonach można nabyć auta poleasingowe. Ich atutem jest m.in. to, że były serwisowane w autoryzowanych serwisach, co potwierdza stosowna dokumentacja.

Jazda próbna bez stresu

Trudno wyobrazić sobie zakup używanego samochodu bez dokładnych oględzin i jazdy próbnej, która pozwala wyłapać niedociągnięcia niewidoczne dla oka. Do rzadkości nie należą sytuacje, kiedy sprzedawcy raczej niechętnie podchodzą do jazd próbnych. W przypadku salonu takiego problemu nie ma, co z punktu widzenia nabywcy jest niezmiernie istotną kwestią.

Gwarancja na używane auto

Klienci salonu Autoplaza chwalą sobie zakup używanego samochodu w takim właśnie miejscu m.in. za możliwość wykupienia gwarancji. Zwykle obowiązuje ona przez okres 3-12 miesięcy od daty zakupu. Stanowi dodatkowe zabezpieczenie interesów nabywcy i zapewnia bezpłatną naprawę wybranych usterek we wskazanych w umowie serwisach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *