Jak ubezpieczyć samochód przez Internet?

Kilka kliknięć i sprawa załatwiona. Ubezpieczenie OC i AC samochodu kupione przez internet to wyjątkowo wygodna i szybka opcja. Z pewnością przypadnie do gustu wszystkim, którzy lubią rozwiązania pozwalające oszczędzić czas i pieniądze. To również najlepszy sposób, aby wykupić OC w sytuacji, gdy właśnie kończy się nam ważność polisy, a wizyta w towarzystwie ubezpieczeniowym nie wchodzi w grę (bo właśnie mamy np. weekend, święta lub środek nocy). Jak jednak ubezpieczyć samochód przez internet? Czy polisa OC i AC zakupiona online jest zawsze ważna? Wyjaśniamy.

Wypełnij formularz i porównaj oferty ubezpieczenia

Przewagą zakupu polisy OC (a także AC, NNW, czy assistance) przez internet jest to, że wygodnie, szybko i sprawnie możemy porównać wiele ofert proponowanych przez różne towarzystwa ubezpieczeniowe. Wystarczy skorzystać z internetowego narzędzia, jakim jest kalkulator ubezpieczeń, np. na https://www.mfind.pl/ubezpieczenie-oc-ac/kalkulator-oc-ac. Jeszcze zanim dokonamy wyboru mamy tutaj możliwość porównania nie tylko cen, ale i zakresów poszczególnych polis ubezpieczeniowych, proponowanych opcji dodatkowych, czy promocji (za zakup przez internet często oferowane są dodatkowe zniżki). Jednym z tego typu rozwiązań jest obecnie akcja promocyjna Generali.

Loteria urodzinowa Generali

Z okazji swoich 190. urodzin Generali przygotowało bowiem dla swoich klientów loterię. Do wygrania jest pięć hybrydowych Fiatów 500 oraz ponad 1800 nagród pieniężnych o wartości 100 zł. Wystarczy w terminie 22.03-20.06, w TU Generali lub Proama, kupić lub wznowić polisę komunikacyjną w pakiecie z ubezpieczeniem NNW w pojeździe na stronie mfind.pl. Po opłaceniu polisy trzeba jedynie zarejestrować się na stronie loterii. Więcej na ten temat mówi regulamin loterii.

Kalkulator OC AC przeprowadzi nas przez etap porównania ofert i zakupu polisy online. Tutaj wystarczy wypełnić jedynie formularz o dane konieczne do ubezpieczenia pojazdu. Będą to dane samochodu (m.in. marka, model, rocznik pojazdu, jego przebieg, czy pojemność silnika) oraz dane właściciela pojazdu (ewentualnie także współwłaściciela) i historii ubezpieczenia. Zanim przystąpimy do wypełniania poszczególnych pól i porównywania ofert, warto przygotować sobie dowód rejestracyjny, dowód osobisty oraz aktualną polisę OC (o ile ją posiadamy). Dzięki temu cały proces przebiegnie jeszcze sprawniej.

Na podstawie wprowadzonych do formularza danych wygenerowane zostaną dla nas oferty ubezpieczenia. Gdy już je porównamy i wybierzemy dla siebie najkorzystniejszą opcję, będziemy mogli sfinalizować zakup klikając w przycisk „kup polisę” lub „wybierz ofertę”. Po dokonaniu płatności online (tutaj możemy najczęściej wybrać wariant jednorazowej płatności lub płatności w ratach) umowa ubezpieczenia zostanie wysłana na nasz adres korespondencyjny lub mailowy (w zależności od tego, jaka opcję wybraliśmy).

Ubezpieczenie auta online – o tym warto pamiętać

Ubezpieczenie auto online pozwala wygodnie porównać oferty i wybrać najkorzystniejszy dla nas wariant ubezpieczenia OC, w pakiecie z AC, czy też z opcją NNW, czy assistance. Czasem okazuje się bowiem, że zaledwie nieco wyższa cena oznacza zdecydowanie bardziej atrakcyjną ofertę, bowiem mającą szerszy zakres.

Polisa ubezpieczeniowa zakupiona online jest tak samo ważna, jak ta kupiona w tradycyjny sposób. Warto jednak wiedzieć, że możemy odstąpić od umowy w ciągu 30 dni od jej zawarcia.

Umowa ubezpieczenia zostanie przesłana na nasz adres mailowy (lub zamieszkania), jednak dowodu posiadania polisy w wersji papierowej nie musimy ze sobą wozić w samochodzie. Umowę w wersji elektronicznej zawsze jednak warto zapisać na dysku komputera lub wydrukować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *