Suzuki Jimny – do firmy, dla rodziny, do zabawy

Kultowy już Suzuki Jimny ponownie znalazł się w gamie modelowej japońskiego producenta. To już czwarta generacja tego samochodu i prawdopodobnie budząca największe emocje. Jimny dojrzał konstrukcyjnie, ale nadal cieszy oko i wywołuje szeroki uśmiech na ustach. Mamy tutaj do czynienia z wyjątkowo wszechstronnym samochodem, który sprawdzi się zarówno do użytku profesjonalnego, jak i typowo prywatnego.

Takich silników już prawie nie ma

Przegląd atutów Suzuki Jimny zacznijmy od jednostki napędowej. Japoński producent postawił tutaj na silnik 1.5 VVT ze zmiennymi fazami rozrządu, który rozwija moc 105 KM. Wolnossące jednostki są gatunkiem na wymarciu, ale Suzuki wciąż oferuje je w swoich modelach, co jest bardzo dobrą informacją dla kierowców, którzy cenią sobie przede wszystkim wysoką kulturę pracy oraz niezawodność.

Silnik zastosowany w nowej generacji Jimny jest bardzo dynamiczny (zwracamy uwagę na niską masę własną pojazdu) oraz oszczędny, a przy tym praktycznie bezobsługowy. To wybór na lata, jeśli zależy nam na zakupie samochodu bezawaryjnego, trwałego i dobrze trzymającego cenę.

Doskonałe właściwości terenowe

W odróżnieniu od zdecydowanej większości samochodów tej klasy Jimny nie udaje auta terenowego, ale nim jest. To jedyny model na rynku o tak kompaktowej konstrukcji, który oferuje nieprzeciętne właściwości jezdne w trudnych warunkach drogowych.

Jimny jest samochodem zbudowanym na ramie nośnej (ewenement w tej klasie), posiada również sztywne zawieszenie osi ze sprężynami śrubowymi oraz napęd na cztery koła ALLGRIP PRO z przekładnią redukcyjną. Wszystko to sprawia, że Jimny nie zatrzymuje się w terenie, bez problemu pokonuje głębokie doły, podjeżdża pod strome wzniesienia i dzielnie radzi sobie w kopnym śniegu. Nie bez znaczenia jest również prześwit wynoszący aż 210 mm, który bardzo przydaje się w warunkach miejskich (np. podczas podjeżdżania pod wysokie krawężniki).

Terenowy charakter tego modelu został podkreślony także stylistyką. Masywna konstrukcja nadwozia budzi respekt i zdradza możliwości tego auta – mamy tutaj m.in. duże koła, szerokie nadkola z nakładkami oraz koło zapasowe klasycznie umieszczone na tylnej klapie.

Atrakcyjna propozycja dla firm

Suzuki Jimny czwartej generacji jest oferowany w wersji z homologacją ciężarową N1. W tej konfiguracji auto zapewnia bardzo dużą przestrzeń bagażową o pojemności aż 863 litrów, idealnie płaską podłogę, bezpieczną przegrodę oraz ładowność 150 kilogramów.

Takie parametry, w połączeniu z korzyścią podatkową wynikającą z zakupu nowego Suzuki Jimny, powinny zwrócić uwagę przedsiębiorców szukających trwałego, niezawodnego, dzielnego w terenie oraz dobrze wyposażonego samochodu np. przewożącego sprzęt budowlany czy różnego rodzaju materiały.

Jimny nie jest jednak propozycją wyłącznie dla profesjonalistów. To także świetne auto miejskie, idealnie nadające się do podwożenia dzieci do szkoły, robienia zakupów i dojazdów do pracy. W weekend natomiast da mnóstwo radości w terenie, np. na torze off-roadowym.

Korzystną ofertę zakupu Suzuki Jimny otrzymasz w salonie autoryzowanego dealera marki – MM Cars w Katowicach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *