Samochody używane marki Toyota i nie tylko. Poznaj program Toyota Plus

Dzięki programowi Toyota Plus można kupić używany samochód, korzystając z benefitów dostępnych zazwyczaj jedynie dla klientów nabywających nowy pojazd. Co warto o nim wiedzieć?

Zatajanie ewentualnych wad, trudności w znalezieniu egzemplarza w naprawdę dobrej cenie i niejasne praktyki handlarzy… To tylko niektóre z problemów, które mogą stać się udziałem osób szukających auta na rynku wtórnym. Tymczasem ze względów finansowych na zakup samochodu z salonu dilera nie każdy może sobie pozwolić. Czy jednak musi to oznaczać, że w poszukiwaniach jesteśmy skazani na tropienie różnego typu pułapek? Niekoniecznie.

Możliwe jest bowiem kupno używanego samochodu z salonu dilera. Co więcej, kupujący otrzymuje gwarancję, że pojazd jest w dobrym stanie technicznym, zyskuje też dostęp do korzyści zwykle niedostępnych na rynku wtórnym. Umożliwia to program Toyota Plus. Warto więc poznać go bliżej.

Toyota Plus. Używany, ale z salonu

Toyota od lat należy do najchętniej kupowanych marek – zarówno w Polsce, jak i na świecie. Słynące z niezawodności japońskie auta są równie chętnie kupowane w salonach, co na rynku wtórnym. Zakup używanej Toyoty ułatwia program Toyota Plus. W jego ramach klienci mogą kupić używany samochód w salonie dilerskim. Każde auto trafiające do programu przechodzi rygorystyczne testy, podczas których sprawdzane są między innymi:

  • stan nadwozia: kontroli podlega grubość lakieru oraz ewentualne rysy i większe ubytki. Ponadto sprawdzany jest stan szyb, wycieraczek, zderzaków, zamków, pokrywy silnika i klapy bagażnika;
  • komora silnika: badany jest poziom płynów eksploatacyjnych, akumulator, osprzęt silnika, klimatyzacji i filtra kabinowego;
  • stan podwozia: dzięki temu możliwa jest ocena stanu układu kierowniczego, wydechowego i hamulcowego. Kontrola jest też okazją do wykrycia ewentualnych ognisk korozji.

Po serii testów, samochód wyrusza jeszcze na jazdę testową. Dopiero wtedy następuje wycena, a auto trafia do salonu Toyota Cygan.

Auto z programu Toyota Plus a gwarancja

Decydując się na używanego samochodu w salonie Toyota na Jagiellońskiej na Żeraniu, klienci mogą skorzystać z co najmniej 12- (lub do limitu 20 tysięcy kilometrów) oraz 24-miesięcznej (do 40 tysięcy kilometrów) gwarancji. Jest ona dostępna w dwóch wariantach:

  • PLUS Optimum – obejmuje silnik, skrzynię biegów, sprężarkę klimatyzacji oraz układ przeniesienia napędu;
  • PLUS Premium – rozszerzona między innymi o sprzęgło, dyferencjał, łożyska kół, wtrysk paliwa oraz układ chłodzenia, kierowniczy, hamulcowy i elektryczny.

Toyota Plus. Co i za ile możemy kupić?

Na początku warto wspomnieć, że w ramach programu można kupić inne niż Toyota marki. Używane samochody takich producentów jak Volkswagen, Dacia, Skoda, Hyundai, Mazda, czy Suzuki stanowią zwykle około 15 procent oferty salonów Toyoty. Spora część dostępnych egzemplarzy to też auta hybrydowe. To jednak nie powinno dziwić, bo japońska marka cieszy się zasłużoną opinią jednego z pionierów w tej dziedzinie.

Dla wielu kierowców koronnym argumentem za kupnem auta z programu Toyota Plus będzie jednak cena. Pod tym względem oferta japońskiej marki okazuje się bardzo atrakcyjna. Najtańsze, nieco ponad 10-letnie egzemplarze kosztują około 20 tysięcy złotych. Za Toyotę Yaris z napędem hybrydowym zapłacimy zaś około 55 tysięcy złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *