Jakie wycieraczki do samochodu kupić? Na co zwrócić uwagę?

Podczas jazdy samochodem najważniejsze jest zachowanie bezpieczeństwa. Na bezpieczeństwo ogromny wpływ na odpowiednia widoczność. Dlatego tak ważne jest, aby samochód wyposażony w sprawne i dobrej jakości wycieraczki. Warto zatem wiedzieć na co zwrócić uwagę przy ich kupnie.

Rodzaje wycieraczek

Na rynku dostępne są różne rodzaje wycieraczek samochodowych. Mowa tu o wycieraczkach płaskich, klasycznych i tylnych. Wycieraczki płaskie często określane są także jako przegubowe. W tym rodzaju wycieraczek pióra mocowane są bezpośrednio do ramienia wycieraczki. Swoim kształtem przypominają banana. Dlatego czasem mówi się na nie także wycieraczki bananowe. W przypadku wycieraczek klasycznych, ich część gumowa usytuowana jest w szkielecie metalowym, który tak jak w przypadku wycieraczek płaskich także jest systemem dociskowym. Wycieraczki tylne często sprawiają więcej problemów niż przednie. Wynika to z faktu, iż większość samochodów posiada niestandardowe wycieraczki tylne. Oznacza to, że w konieczności ich wymiany zakupić należy konkretny model.

Wybór wycieraczek – na co zwrócić uwagę?

Przy wyborze wycieraczek bardzo ważny jest materiał, z którego są wykonane. Najczęściej spotkać można wycieraczki gumowe oraz kauczukowe. Wycieraczki gumowe są dość tanie. Niestety z drugiej strony ich jakość wykonania nie jest za wysoka. Działają one sprawie i skutecznie, jednak dość szybko się zużywają i konieczna jest ich wymiana. Dobrym rozwiązaniem jest wybór wycieraczek gumowych wzmacnianych innym materiałem, np. przez grafit. Wycieraczki kauczukowe charakteryzuje lepsza jakość wykonania. Są wytrzymałe i ich żywotność jest większa w porównaniu z wycieraczkami gumowymi.

Jakie wycieraczki – kryteria wyboru

Materiał wykonania wycieraczek to nie wszystko. Od uwagę wziąć należy także inne czynników. W tym częstotliwość jazdy, czy jeździmy często czy rzadko. Także to czy raczej poruszamy się w ruchu miejskim czy często wyjeżdża się również w dłuższe trasy. Wszystko ma tu bowiem znaczenie. Jeśli zwykle poruszamy się tylko w ruchu miejskim i auto służy nam to typowych podróży jak jazda do pracy to spokojnie wybrać można wycieraczki gumowe. Jeśli jednak auto eksploatowane jest dużo częściej, także w przypadku długich tras to lepszym wyborem mogą okazać się wycieraczki kauczukowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *