Jakie wycieraczki do samochodu kupić? Na co zwrócić uwagę?

Podczas jazdy samochodem najważniejsze jest zachowanie bezpieczeństwa. Na bezpieczeństwo ogromny wpływ na odpowiednia widoczność. Dlatego tak ważne jest, aby samochód wyposażony w sprawne i dobrej jakości wycieraczki. Warto zatem wiedzieć na co zwrócić uwagę przy ich kupnie.

Rodzaje wycieraczek

Na rynku dostępne są różne rodzaje wycieraczek samochodowych. Mowa tu o wycieraczkach płaskich, klasycznych i tylnych. Wycieraczki płaskie często określane są także jako przegubowe. W tym rodzaju wycieraczek pióra mocowane są bezpośrednio do ramienia wycieraczki. Swoim kształtem przypominają banana. Dlatego czasem mówi się na nie także wycieraczki bananowe. W przypadku wycieraczek klasycznych, ich część gumowa usytuowana jest w szkielecie metalowym, który tak jak w przypadku wycieraczek płaskich także jest systemem dociskowym. Wycieraczki tylne często sprawiają więcej problemów niż przednie. Wynika to z faktu, iż większość samochodów posiada niestandardowe wycieraczki tylne. Oznacza to, że w konieczności ich wymiany zakupić należy konkretny model.

Wybór wycieraczek – na co zwrócić uwagę?

Przy wyborze wycieraczek bardzo ważny jest materiał, z którego są wykonane. Najczęściej spotkać można wycieraczki gumowe oraz kauczukowe. Wycieraczki gumowe są dość tanie. Niestety z drugiej strony ich jakość wykonania nie jest za wysoka. Działają one sprawie i skutecznie, jednak dość szybko się zużywają i konieczna jest ich wymiana. Dobrym rozwiązaniem jest wybór wycieraczek gumowych wzmacnianych innym materiałem, np. przez grafit. Wycieraczki kauczukowe charakteryzuje lepsza jakość wykonania. Są wytrzymałe i ich żywotność jest większa w porównaniu z wycieraczkami gumowymi.

Jakie wycieraczki – kryteria wyboru

Materiał wykonania wycieraczek to nie wszystko. Od uwagę wziąć należy także inne czynników. W tym częstotliwość jazdy, czy jeździmy często czy rzadko. Także to czy raczej poruszamy się w ruchu miejskim czy często wyjeżdża się również w dłuższe trasy. Wszystko ma tu bowiem znaczenie. Jeśli zwykle poruszamy się tylko w ruchu miejskim i auto służy nam to typowych podróży jak jazda do pracy to spokojnie wybrać można wycieraczki gumowe. Jeśli jednak auto eksploatowane jest dużo częściej, także w przypadku długich tras to lepszym wyborem mogą okazać się wycieraczki kauczukowe.

Jakie wycieraczki do samochodu kupić? Na co zwrócić uwagę?
Rate this post

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *