Hyundai i10 – nie taki mały, na jaki wygląda

Hyundai i10 od lat jest jednym z najlepiej sprzedających się samochodów w swoim segmencie. Nabywcy cenią go przede wszystkim za to, że pomimo kompaktowej konstrukcji nadwozia oferuje zaskakująco dużo miejsca w środku. Najnowsza generacja tego modelu może się również podobać pod względem stylistyki oraz jakości wykonania wnętrza. Sprawdź, jakie inne atuty ma Hyundai i10.

Idealny do miasta

Hyundai i10 nowej generacji jest samochodem, który zdecydowanie najlepiej czuje się właśnie w przestrzeni miasta. Choć dzielnie radzi sobie na trasie, to jednak należy go rozpatrywać przede wszystkim w kategorii auta do pracy, na zakupy czy odwożenia dzieci do szkoły, przedszkola, na zajęcia dodatkowe etc.

Samochód ma bardzo zwartą bryłę nadwozia – mierzy tylko 3,67 metra oraz ma 1,68 metra szerokości. To pozwala bez problemu przemieszczać się nim przez zatłoczone ulice i zawsze znaleźć miejsce parkingowe w ścisłym centrum czy pod hipermarketem.

Jednocześnie i10 wyróżnia się bardzo przestronnym wnętrzem, w którym wygodnie będzie czterem osobom dorosłym lub rodzinie 2+2. Na tylnej kanapie bez problemu uda się zamontować dwa pełnowymiarowe foteliki.

Nowoczesne technologie do dyspozycji kierowcy i pasażerów

Hyundai i10 zrywa z wizerunkiem samochodu klasy A, który może zaoferować wyłącznie podstawowe elementy wyposażenia. W najnowszej odsłonie tego modelu znajdziemy takie rozwiązania, które jeszcze do niedawna były zarezerwowane dla aut z wyższych segmentów.

Warto tutaj wspomnieć chociażby o 8-calowym ekranie dotykowym, który stanowi centrum zarządzania multimediami i poszczególnymi funkcjami. Możesz szybko połączyć swój smartfon z samochodem przy pomocy Apple CarPlay czy Android Auto i cieszyć się wygodą, jaką daje sterowanie głosowe.

Hyundai nie zapomniał również o elementach wyposażenia poprawiających bezpieczeństwo jazdy, a pogrupowanych w ramach systemu Hyundai SmartSense. Obejmuje on takie rozwiązania, jak asystent pasa ruchu, asystent wspomagania hamowania, asystent przekraczania linii czy system monitorowania martwego pola w lusterku.

Efektowny design

Nowy Hyundai i10 jest samochodem, który na pewno może się podobać. Koreański producent mocno upodobnił go do całej współczesnej gamy modelowej, która została zaprojektowana zgodnie z tą samą technologią: Sensous Sportiness.

Detalami, na które od razu zwraca się uwagę, są m.in. duży czarny grill czy osobne reflektory wykonane w technologii LED.

5-letnia gwarancja

Hyundai i10 jest bardzo rozsądnym wyborem z punktu widzenia kosztów utrzymania samochodu. Chodzi już nie tylko o niskie zużycie paliwa oraz ponadprzeciętną trwałość, ale także o rewelacyjne warunki gwarancyjne. Koreański producent udziela na ten model 5-letniej gwarancji bez limitu kilometrów, co najlepiej świadczy o wysokiej jakości wykonania samochodu.

Nowego Hyundaia i10 możesz sprawdzić podczas jazdy testowej, na którą wygodnie umówisz się online na stronie autoryzowanego dealera marki – MM Cars Hyundai Katowice.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *