Ford Fiesta – czterdziestolatek z klasą

Amerykański koncern Ford ma w swej ofercie wiele modeli aut, spośród których niektóre określane są mianem kultowych. Do tej grupy bez wątpienia zalicza się Fiesta – samochód, który nie narzeka na brak zainteresowania zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i w Europie.

Fiesta może się poszczycić ponad 40-letnią historią. Ford po raz pierwszy pokazał ten model w 1975 r. Rok później rozpoczęto jego produkcję. Wśród wielbicieli motoryzacji Fiesta z miejsca zdobyła ogromne uznanie i do dziś należy do grona najbardziej poszukiwanych aut. Warto zresztą przypomnieć, że w latach 80-tych XX w. Fiesta miała najlepsze wyniki sprzedażowe spośród wszystkich modeli Forda obecnych na rynkach europejskich.

Jak zmieniała się Fiesta?

Pierwsze generacje Fiesty różniły się pod wieloma względami od tych znanych obecnie. modele Początkowo był to nieduży hatchback z małym bagażnikiem (jego pojemność wynosiła tylko 300 l). Ford przez długi czas produkował Fiestę wyłącznie z silnikiem benzynowym, jednakże jak przypominają specjaliści z serwisu Auto Plaza, dawniej było to standardem. Kolejne generacje przynosiły zmiany w wyglądzie i wyposażeniu Fiesty, ale dopiero szóstą generację produkowaną od 2007 r. można uznać za przełomową.

Czym zaskakuje nowa Fiesta?

Siódma generacja Fiesty trafiła do produkcji w 2017 r. Kształtem nowy Ford Fiesta przypomina poprzednią generację, ale ze zmienionymi proporcjami. Dynamiczna sylwetka auta znakomicie wpisuje się w designerskie trendy wyraźnie widoczne w branży motoryzacyjnej. Samochód wygląda na większy, niż jest w rzeczywistości. Wersja ST-Line wyposażona została w zderzaki charakteryzujące się ostrym wycięciem, dostała też dodatkowe spoilery. Łącznie kierowcy mogą wybrać jedną z czterech wersji: wspomnianą już ST-Line oraz Titanium, Active i Vignale. Vignale to wariant najbardziej ekskluzywny. W środku nowej Fiesty znaleźć można m.in. 8-calowy ekran dotykowy i układ komunikacyjno-rozrywkowy SYNC 3. Wprowadzono też szereg rozwiązań mających na celu podniesienie poziomu bezpieczeństwa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *