Darmowa nawigacja GPS od Google na Androida – najważniejsze informacje

Nawigacja GPS na Androida

Wybranie najlepszej nawigacji nie musi być trudne. Mamy wiele aplikacji na wyciągnijcie ręki, lecz problemem jest właśnie wybranie tej najlepszej, która spełni nasze oczekiwania.

Ranking aplikacji GPS na androida

Mapa Google

Najbardziej znana, dzięki swojemu serwisowi o tej samej nazwie. Mapy, które występują, w tej aplikacji są aktualizowane, dzięki czemu unikniemy kłopotów w trakcie nawigacji. Dodatkową zeta tej mapy jest obsługa za pomocą głosowego asystenta Google, która ułatwia jeszcze bardziej nawigowanie.

Yanosik

Nawigacja z najlepszymi informacjami o ruchu drogowym, a w dodatku dzięki niej można zaoszczędzić podczas ubezpieczania pojazdu, ponieważ firma ta współpracuje z ubezpieczycielem, wiec użytkownik, który jeździ, zgodnie z przepisami może liczyć na specjalne oferty na OC swojego samochodu.

Sygic

W tej aplikacji mapy są wyświetlane z pamięci urządzenia, dzięki czemu zużywamy mniej danych podczas podróży. Informuje, nas ona także o prędkości pojazdy co pozwala nam na uniknięcie przekroczenia dozwolonej prędkości.

Waze

Ta nawigacja łączy zalety Google map i yanosika, ponieważ doskonale wyznacza, trasę omijając przy tym korki i różne utrudnienia na drodze, ale i jednocześnie informuje kierowcę o przekraczaniu dozwolonej prędkości. Dodatkowa zaleta tej nawigacji jest także to, że działa ona bez reklam.

Here WeGo

W tej nawigacji występują trzy tryby map mianowicie satelitarna, transportu publicznego i ruchu drogowego. Planowania trasy jest tutaj bardzo wygodne, ponieważ ta aplikacja podpowiada nam kilka opcji do wyboru z uwzględnieniem możliwych opóźnień z powodu utrudnienia ruchu drogowego.

Nawigacja GPS offline czy online?

Musimy odpowiedzieć sobie także na pytanie, czy wolimy nawigację offline, czy online. Zaleta nawigacji offline jest, to, że nie jest tu konieczne ciągłe połączenie z i internetem co daje oszczędność związana z kosztami za dane. Niestety wybierając, tą, opcje nie mamy pewności, że mapy są zaktualizowane. Nawigacje online, są na bieżąco aktualizowane, więc unikniemy zamieszania podczas podróży.

Zakłócenia podczas pracy nawigacji GPS

Praca nawigacji w telefonie może, zakłócić każda rzecz znajdują się pomiędzy satelitą a odbiornikiem np. wysokie drzewa, domy czy nawet gęste chmury.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *