Cena skutera elektrycznego – czy stać Cię, by jeździć tanio i ekologicznie?

Skutery elektryczne przeszły już z fazy motoryzacyjnej ciekawostki do realnej alternatywy dla pojazdów spalinowych. Zainteresowanie nimi jest tak duże, że u niektórych producentów wręcz tworzą się wielotygodniowe kolejki. Dla nabywców przeszkodą nie jest nawet dość wysoka cena skutera elektrycznego. Ile trzeba zapłacić za jeżdżenie tanio, ekologicznie i wygodnie? Sprawdziliśmy to, a szczegóły znajdziesz w naszym artykule.

Od czego zależy cenaskutera elektrycznego?

Warto od razu wyjaśnić tę kwestię, ponieważ przeglądając oferty poszczególnych producentów na pewno zauważysz, że są pomiędzy nimi znaczne dysproporcje cenowe. Podstawowym kryterium wpływającym na wartość danego skutera jest rodzaj zastosowanego akumulatora. Droższe pojazdy są wyposażone w nowoczesne baterie litowo-jonowe o dużej pojemności.

Przekłada się to również na deklarowany zasięg, czyli ten parametr, na który należy koniecznie zwrócić uwagę wybierając dla siebie skuter elektryczny. Im większy zasięg, tym wyższy komfort korzystania ze skutera na co dzień i… tym wyższa cena. Jeśli jednak szukasz pojazdu, który będzie stanowić alternatywę dla samochodu czy skutera spalinowego i chcesz poruszać się nim codziennie w drodze np. do pracy, to na pojemności baterii i tym samym zasięgu nie warto oszczędzać.

Na cenę skutera elektrycznego wpływ ma również jakość wykonania oraz zastosowane podzespoły. Najtańsze modele dostępne na rynku pod oboma względami nie zachwycają, dlatego nie ma co oczekiwać, że będą pracować bezawaryjnie przez lata. Oszczędzanie na jakości szybko się zemści notorycznymi problemami z układem napędowym, niską skutecznością hamowania, a tym samym niedostatecznym bezpieczeństwem jazdy.

Ile trzeba zapłacić za markowy skuter elektryczny?

Ceny skuterów elektrycznych zaczynają się od około 5000 złotych, jednak mówimy tutaj o modelach wyposażonych w mało pojemną baterię, a tym samym oferujących niewielki zasięg. Dyskusyjna jest również jakość zastosowanych komponentów.

Szukając dla siebie czegoś porządnego, do codziennej eksploatacji, gwarantującego wysoki poziom satysfakcji z jazdy i duży zasięg, trzeba przygotować sobie kwotę od około 10 000 złotych wzwyż. W tej cenie, korzystając z aktualnej promocji, można kupić świetnie oceniany przez użytkowników model CUX marki Super Soco. Jest to jeden z najlepiej sprzedających się skuterów elektrycznych na polskim rynku, odpowiadający skuterowi z silnikiem spalinowym o pojemności 50cc.

CUX od razu przykuwa uwagę bardzo efektownym designem, nawiązującym do stylu retro. Rewelacyjnie prezentuje się inteligentny zintegrowany z kierunkowskazami reflektor przedni w technologii LED (matryce Matrix LED).

Najważniejszą zaletą tego skutera jest jednak bateria litowa dedykowana temu modelowi. Zapewnia ona maksymalny zasięg aż do 80 kilometrów, co jest bardzo dobrym wynikiem w tej klasie skuterów. Dzięki temu w normalnej eksploatacji miejskiej akumulator będzie wymagać ładowania co 2-3 dni (jest opcja szybkiego ładowania w czasie 3,5-4,5 godziny).

Zwracamy uwagę na bardzo wysoką jakość zastosowanych komponentów. Skuter jest napędzany silnikiem elektrycznym Bosch o mocy maksymalnej 2788 W. Rama natomiast została wykonana ze stali węglowej, dzięki czemu konstrukcja jest lekka, a przy tym bardzo wytrzymała na odkształcenia.

Skuter elektryczny Super Soco CUX jest teraz dostępny w specjalnej cenie 9999 złotych.

Nie lubisz kompromisów? Sprawdź model CPX

Super Soco CPX to nowość w ofercie marki na rok 2021. Jest to skuter elektryczny odpowiadający pojazdom z silnikiem spalinowym o pojemności 125cc. Słusznie spodziewasz się znakomitych osiągów – skuter w warunkach miejskich radzi sobie doskonale, gwarantując dynamiczne, a przy tym tanie pokonywanie kolejnych kilometrów.

A jest co pokonywać, ponieważ zgodnie z deklaracją producenta CPX ma zasięg aż do 140 kilometrów. To zasługa tego, że w tym modelu istnieje możliwość zastosowania dwóch baterii. Dzięki tam dużemu zasięgowi skuter idealnie sprawdzi się do codziennych dojazdów do pracy w mieście nawet z okolicznych miejscowości. Prędkość maksymalna to aż 90 km/h.

Skuter elektryczny Super Soco CPX wyróżnia się bardzo wysoką jakością wykonania oraz szeregiem nowoczesnych technologii poprawiających komfort i bezpieczeństwo jazdy. Wystarczy tutaj wymienić połączony układ hamowania CBS z przednią tarczą o średnicy 240 mm i tylną o średnicy 180 mm, praktyczny przycisk cofania czy pełny system oświetlenia LED.

Cena skutera elektrycznego CPX wynosi 19 900 złotych z jedną baterią oraz 24 900 złotych z dwiema bateriami.

Zakup markowego skutera elektrycznego nie jest tak kosztowną inwestycją, jak mogłoby się wydawać. Jeśli szukasz pojazdu do miasta, który pozwoli Ci omijać korki, zawsze dotrzeć na czas, a przy tym koszt przejechania 100 kilometrów wyniesie około 2 złote, to z całą pewnością warto postawić właśnie na elektryka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *